Program


35. Festiwal Dźwięki Północy - dzień II
2

35. Festiwal Dźwięki Północy - dzień II

„Dźwięki Północy” są jednym z najważniejszych i najstarszych festiwali folkowych w Polsce. To także jedyne wydarzenie w naszym kraju, które koncentruje się na tradycji i kulturze muzycznej regionu Morza Bałtyckiego.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 2. péntek, 19:00

ADAM STRUG

śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, producent i kurator muzyczny, scenarzysta filmów dokumentalnych, radiowiec, popularyzator muzyki tradycyjnej.

Adam Strug - śpiew, akordeon

Szczepan Pospieszalski - trąbka

Tomasz Stawiecki – klarnet, klarnet basowy

Max Mucha - kontrabas

Mateusz Kowalski - mandolina, tara, śpiew

Hipolit Woźniak – cytara

Wojciech Lubertowicz - instrumenty perkusyjne

VOŁOSI

grupa zadebiutowała w 2010 roku na Festiwalu Nowa Tradycja zdobywając wszystkie nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. W roku 2011 potwierdzili swój sukces, otrzymując Grand Prix Svetozar Stracina dla najlepszego utworu world music w Europie na konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU. W roku 2012 pierwsza płyta zespołu znalazła się w specjalnej selekcji TOP20 World Charts Europe. VOŁOSI wymykając się wszelkim klasyfikacjom stworzyli absolutnie oryginalny styl muzyczny. Przekraczając granice instrumentów smyczkowych tworzą muzykę na wskroś nowoczesną i atrakcyjną dla współczesnego odbiorcy – wyrastającą z karpackich korzeni, ale noszącą w sobie znamiona jazzowej improwizacji, naładowaną rockową energią, pełną niezwykle emocjonalnego przekazu.

Krzysztof Lasoń - skrzypce

Zbigniew Michałek - skrzypce

Jan Kaczmarzyk - altówka

Stanisław Lasoń - wiolonczela

Robert Waszut – kontrabas

www.volosiband.com

 

Ajánlatunk


Opowieść o Rybaku i Geniuszu to historia pełna niezwykłych zagadek oraz przygód, w której elementy ze świata rzeczywistego mieszają się z magiczną baśniowością, pobudzając wyobraźnię widza w każdym wieku.

Współczesna Polska staje się tłem dla historii, która wydaje się jakby „wyjęta spod pióra” starożytnego greckiego dramaturga. Bohaterki spektaklu, inspirowane postaciami Arystofanesa, to kobiety, które postanawiają połączyć siły i podjąć walkę o swoje prawa i poprawę statusu społecznego poruszając problem stereotypu płci.

Hírlevél feliratkozás

Értesüljön hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!