Tytuł


BAJKA O BAJCE. SZCZĘŚLIWY KONIEC.

BAJKA O BAJCE. SZCZĘŚLIWY KONIEC.

„Bajka o bajce. Szczęśliwy koniec” to trzecia i ostatnia część historii opowiadającej burzliwe losy księcia Pipo i księżniczki Popi. W spektaklu śledzimy ich podróż po Krainie Do Której Nikt Nigdy Nie Chodzi i wizytę w Bibliotece prowadzonej przez Białego Szczura, gdzie bohaterowie spróbują przeczytać Księgę Swojego Życia.  więcej

Wybierz termin 

„Bajka o bajce. Szczęśliwy koniec” to trzecia i ostatnia część historii opowiadającej burzliwe losy księcia Pipo i księżniczki Popi. W spektaklu śledzimy ich podróż po Krainie Do Której Nikt Nigdy Nie Chodzi i wizytę w Bibliotece prowadzonej przez Białego Szczura, gdzie bohaterowie spróbują przeczytać Księgę Swojego Życia.
Czy lektura tej Księgi rzeczywiście da im wskazówki i mądrość niezbędną do kontynuacji swoich poszukiwań? Bo dotarcie do swoich ukochanych, których widziało się jedynie we śnie wydaje się zadaniem niemal niemożliwym…
Wyzwania, z którymi będą musieli się zmierzyć Pipo i Popi pokażą widzom dojrzewanie tych postaci i podkreślą konieczność podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Ich historia opowie także o wytrwałości, niezbędnej do osiągania celów.Także w tym przypadku spektakl zada dzieciom całkiem dorosłe pytania i ceniąc ich intuicję, odpowie na nie szczerze i bez infantylnych uproszczeń.
Trzecia część historii Pipo i Popi przyniesie również poetyckie wyjaśnienie braku jednoznacznych zakończeń poprzednich części tryptyku.

BAJKA O BAJCE. SZCZĘŚLIWY KONIEC
SPEKTAKL WG „HISTOIRE DU PRINCE PIPO, DE PIPO LE CHEVAL ET DE LA PRINCESS” PIERRE’A GRIPARIEGO
W PRZEKŁADZIE GRAŻYNY SZADKOWSKIEJ
Scenariusz i rezyseria: Ewa Ignaczak
Obsada: Ida Bocian, Małgorzata Polakowska, Filip Wójcik, Bartłomiej Sudak
Światło: MarzenaChojnowska
Teatr Stajnia Pegaza

 

Proponujemy również


Nowa komedia familijna dla widzów od 9 lat

Opowieść o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym momencie. Bilety:…

Spektakl przygotowany specjalnie dla najnajów, czyli najmłodszych widzów teatralnych, w wieku od 1…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!