Tytuł


„Fantastyczne stworzenia z odległych krain”, warsztaty z ilustratorką Agnieszką Żelewską

„Fantastyczne stworzenia z odległych krain”, warsztaty z ilustratorką Agnieszką Żelewską

dzieci (6-12 lat)

Kim są mieszkańcy odległych nieodkrytych lądów, nieznanych wysp, dalekich planet, krain wyobraźni? Jak wyglądają? Jakiego są koloru? Czy mają skrzydła? Ogony? Futerka czy łuski? Jakie mają imiona?  Czy potrafią latać? A może świetnie pływają? Albo chodzą do tyłu? I uwielbiają szalone tańce? Spróbujemy razem stworzyć portrety fantastycznych stworzeń – z tektury, piórek, futerek i tkanin. 

Agnieszka Żelewska zajmuje się ilustracją dla dzieci i szyciem unikatowych zabawek. Otrzymała szereg nagród i wyróżnień, w tym dwukrotnie prestiżową i najważniejszą w naszym kraju nagrodę Polskiej Sekcji IBBY: Książka Roku 2000 za ilustracje do książki „Marceli Szpak dziwi się światu” oraz Książka Roku 2002 za ilustracje do „Bajek o rzeczach i nierzeczach”. Wspólnie z Elżbietą Wasiuczyńską i Pawłem Pawlakiem zilustrowała niezapomnianą kolekcję bajek klasycznych miesięcznika Dziecko, z którym współpracuje na stałe. Podobnie jak ze Świerszczykiem.

Artystka świetnie żongluje dziecięcym sposobem obrazowania – nieco naiwnym, nieco prymitywnym, ale za to szczerym i przepełnionym ekspresją – z dorosłą wrażliwością estetyczną, z echem dokonania Zdzisława Witwickiego. Swobodnie wykorzystuje techniki, rozrzutnie, ale świadomie dysponuje kolorem. Świat przedstawiony w jej ilustracjach jest bezpieczny, pogodny, a bohaterowie napawają optymizmem. Używa dynamicznych skrótów perspektywicznych, skaluje postacie i rekwizyty, czyniąc swoje ilustracje nieodparcie atrakcyjnymi dla najmłodszego odbiorcy.

Na warszaty zapraszamy dzieci z opiekunami, materiały potrzebne podczas zajęć zapewnia Organizator.

Proponujemy również


Mistrzowski wieczór wokół poezji Kamila Cypriana Norwida i Charlesa Baudelaire'a z okazji 200.…

18:00 Teresa Mirga & Kałe Bała 19:30 Ikenga Drummers

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!