Tytuł


Gdynia meets Broadway – Edyta Krzemień i Damian Aleksander
2

Gdynia meets Broadway – Edyta Krzemień i Damian Aleksander

Już 26 października w Sali Koncertowej Portu Gdynia wystąpią gwiazdy polskiego teatru muzycznego: Edyta Krzemień oraz Damian Aleksander, których interpretacje znanych utworów zaskakują świeżością i pozostają na długo w pamięci słuchaczy.

Już 26 października w Sali Koncertowej Portu Gdynia wystąpią gwiazdy polskiego teatru muzycznego: Edyta Krzemień oraz Damian Aleksander, których interpretacje znanych utworów zaskakują świeżością i pozostają na długo w pamięci słuchaczy. Na scenie towarzyszyć im będzie znakomity pianista Jacek Szwaj. Będzie to wyjątkowy wieczór z musicalem przy subtelnych dźwiękach fortepianu. Podczas koncertu "Musical Melodies" zabrzmią najpiękniejsze utwory z popularnych musicali, takich jak: "Upiór w Operze", "Les Miserables", "Koty", "Grease", "Ghost", "Czarnoksiężnik z krainy Oz", "Once", "West Side Story"; "Waitress", "Miss Sajgon", czy "Romeo i Julia", "Jekyll and Hyde", "Lalaland", "Love Never Dies" i "Sister act". To będzie prawdziwa gratka zarówno dla miłośników tradycyjnych, klasycznych musicali, jak i dla wielbicieli współczesnych musicalowych melodii. 

 

Edyta Krzemień ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalnym. Debiutowała rolą Christine w musicalu "Upiór w Operze" w Teatrze Muzycznym ROMA. W swoim dorobku artystycznym ma m.in. role Fantyny ("Les Miserables"), Emmy ("Jekyll and Hyde" ), siostry Marii Robert ("Zakonnica w przebraniu"). W Musicalu "Piloci" (Teatr Roma) wcieliła się w rolę Niny. Obecnie można ją również oglądać na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie w musicalu "Ghost" gra rolę Molly oraz w Teatrze Muzycznym w Łodzi (Ellen w "Miss Saigon").  Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem, nagrała utwory na płytę "W poszukiwaniu dróg. Nowe i stare kolędy" (platynowa płyta). 

 

Damian Aleksander jest aktorem teatralnym, telewizyjnym i dubbingowym, a także reżyserem i wykładowcą akademickim. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Jest również absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni.  Był finalistą XIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1998). Od 2000 r. związany był z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach, jak: "Miss Saigon", "Grease", "Pięciu braci Moe", "Koty", "Les Miserables" czy "Upiór w operze", w którym za rolę Eryka został nagrodzony potrójną Platynową Płytą. Artysta współpracuje min. z Teatrem Muzycznym w Poznaniu (główna rola w "Jekyll&Hyde" i "Nine") oraz Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie w premierowym wystawieniu musicalu "Korczak" Ch. Williamsa, wcielał się w postać samego Janusza Korczaka. W Operze i Filharmonii Podlaskiej pojawił się też w rolach Upiora z opery oraz Lejzora Wolfa w musicalach "Upiór w operze" A. Lloyda Webbera i "Skrzypek na dachu" J. Bocka. Obecnie gra mecenasa Komarowskiego w najnowszej produkcji OiFP - "Doktor Żywago".

Proponujemy również


Drogie Panie, Drodzy Panowie!

KARAŚ/ROGUCKI to duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!