Tytuł


Gdynia meets Broadway – Edyta Krzemień i Damian Aleksander
2

Gdynia meets Broadway – Edyta Krzemień i Damian Aleksander

Już 26 października w Sali Koncertowej Portu Gdynia wystąpią gwiazdy polskiego teatru muzycznego: Edyta Krzemień oraz Damian Aleksander, których interpretacje znanych utworów zaskakują świeżością i pozostają na długo w pamięci słuchaczy.

Już 26 października w Sali Koncertowej Portu Gdynia wystąpią gwiazdy polskiego teatru muzycznego: Edyta Krzemień oraz Damian Aleksander, których interpretacje znanych utworów zaskakują świeżością i pozostają na długo w pamięci słuchaczy. Na scenie towarzyszyć im będzie znakomity pianista Jacek Szwaj. Będzie to wyjątkowy wieczór z musicalem przy subtelnych dźwiękach fortepianu. Podczas koncertu "Musical Melodies" zabrzmią najpiękniejsze utwory z popularnych musicali, takich jak: "Upiór w Operze", "Les Miserables", "Koty", "Grease", "Ghost", "Czarnoksiężnik z krainy Oz", "Once", "West Side Story"; "Waitress", "Miss Sajgon", czy "Romeo i Julia", "Jekyll and Hyde", "Lalaland", "Love Never Dies" i "Sister act". To będzie prawdziwa gratka zarówno dla miłośników tradycyjnych, klasycznych musicali, jak i dla wielbicieli współczesnych musicalowych melodii. 

 

Edyta Krzemień ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalnym. Debiutowała rolą Christine w musicalu "Upiór w Operze" w Teatrze Muzycznym ROMA. W swoim dorobku artystycznym ma m.in. role Fantyny ("Les Miserables"), Emmy ("Jekyll and Hyde" ), siostry Marii Robert ("Zakonnica w przebraniu"). W Musicalu "Piloci" (Teatr Roma) wcieliła się w rolę Niny. Obecnie można ją również oglądać na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie w musicalu "Ghost" gra rolę Molly oraz w Teatrze Muzycznym w Łodzi (Ellen w "Miss Saigon").  Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem, nagrała utwory na płytę "W poszukiwaniu dróg. Nowe i stare kolędy" (platynowa płyta). 

 

Damian Aleksander jest aktorem teatralnym, telewizyjnym i dubbingowym, a także reżyserem i wykładowcą akademickim. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Jest również absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni.  Był finalistą XIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1998). Od 2000 r. związany był z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach, jak: "Miss Saigon", "Grease", "Pięciu braci Moe", "Koty", "Les Miserables" czy "Upiór w operze", w którym za rolę Eryka został nagrodzony potrójną Platynową Płytą. Artysta współpracuje min. z Teatrem Muzycznym w Poznaniu (główna rola w "Jekyll&Hyde" i "Nine") oraz Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie w premierowym wystawieniu musicalu "Korczak" Ch. Williamsa, wcielał się w postać samego Janusza Korczaka. W Operze i Filharmonii Podlaskiej pojawił się też w rolach Upiora z opery oraz Lejzora Wolfa w musicalach "Upiór w operze" A. Lloyda Webbera i "Skrzypek na dachu" J. Bocka. Obecnie gra mecenasa Komarowskiego w najnowszej produkcji OiFP - "Doktor Żywago".

Proponujemy również


Już w listopadzie Basia wystąpi w gdańskim Starym Maneżu!

Kompozytor, autor tekstów, współtwórca sukcesów Marillion, od ponad dwóch dekad wokalista odnoszący solowe…

Czy myśleliście kiedyś, aby znaleźć się na koncercie Led Zeppelin?

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!