Tytuł


Jan Peszek MONODRAM

Jan Peszek MONODRAM

Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego. więcej

Grany od 39 lat kultowy monodram, którego premiera odbyła się w 1976 roku, choć gotowy tekst czekał na Jana Peszka od kilku lat.

Otwarcie drzwi: 18:00
Początek spektaklu: 19:00
Bilety do kupienia również w Kasie Klubu
wtorek-piątek 11:00 - 18:00

Tekst: Bogusław Schaeffer
Reżyseria i wykonanie: Jan Peszek

Grany od 39 lat kultowy monodram, którego premiera odbyła się w 1976 roku, choć gotowy tekst czekał na Jana Peszka od kilku lat. Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego powstał w 1963 roku w ciągu kilku dni, ale przez długie lata nie był wykonywany, co zresztą kompozytor jakby przewidział nadając mu charakterystyczne dopełnienie. Pisząc "Scenariusz" i dopełniając go elementami dramaturgicznymi Schaeffer od razu myślał o wykonawcy; był nim Jan Peszek. Kompozytor pilnie obserwował aktora i "układał" mu rolę niejako na przyszłość.

Prawykonanie "Scenariusza" odbyło się dopiero po latach, gdy Peszek stał się aktorem innego już typu, w pełni odpowiedzialnym za sceniczny, słowny i interpretatorski kształt powierzonego mu dzieła. W osobie Jana Peszka "Scenariusz" znalazł interpretatora jedynego i najwłaściwszego. Pasja, z jaką Schaeffer mówi o życiu i sztuce udziela się publiczności. "Scenariusz" miał zawsze powodzenie, jest to dla audytorium wielka przygoda poznawcza i intelektualna.

Od tego czasu, nieprzerwanie Jan Peszek wciela się w „nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego”. Ten godzinny spektakl nieprzerwanie od 34 latach przyciąga widzów na całym świecie.

Proponujemy również


Opowiedział Dzięcioł Sowie mądrą bajkę o Dąbrowie: Wilk Barnaba, Ryś Bazyli mieli sklepy,…

Komedia o trzypokoleniowej, moskiewskiej rodzinie i jej codziennych problemach Bilety: 40 zł /…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!