Tytuł


Jazz by Jeppesen: MAZOLEWSKI x 3

Jazz by Jeppesen: MAZOLEWSKI x 3

Wojtek Mazolewski należy do grona najwybitniejszych artystów polskiej sceny muzycznej. Basista, kompozytor, producent, autor muzyki teatralnej i filmowej. 

Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artysta. Laureat prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej i Azji.

Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka nawiązujące do mistrzów jazzu łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają sie echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina. 

Pełen różnorodnej muzyki będzie też koncert 14 czerwca w gdańskim Starym Maneżu. Wojtek zaprezentuje wraz z członkami swojego kwintetu i gośćmi trzy programy „Polka”, „Komeda” oraz „Chaos Pełen Idei”

Polka to album, który uzyskał w Polsce status „Platynowej Płyty”, a 4 utwory znalazły się w notowaniu Listy Przebojów Radiowej Trojki. Światowa edycja albumu zatytuowana „Polka Worldwide Deluxe Edition” została uznana przez prestiżowy amerykański magazyn Downbeat za jedną z pięciu najlepszych płyt 2018 roku. Utwór London znalazł się również w notowaniu 50 najlepszych utworów jazzowych legendy radia BBC 6 Music Gillesa Petersona. O albumie "Polka Worldwide Deluxe Edition" rozpisują się także inne światowe media. Recenzje płyty ukazały się m.in w angielskim The Wire czy prestiżowy niemieckim JazzThing. 

Komeda - Muzyka Krzysztofa Komedy inspiruje całe pokolenia muzyków nie tylko w Polsce ale i na świecie. Nie inaczej jest z Wojtkiem Mazolewskim i muzykami jego kwintetu Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem i Qbą Janickim. Jednym z impulsów do zagłębienia w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii "Church of Sound". Zespół Wojtka Mazolewskiego  zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt „Polish Jazz” poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

"Nowy program koncertowy kwintetu z muzyką Krzysztofa Komedy powstawał przez ostatnie dwa lata. - mówi Wojtek Mazolewski - w naszych interpretacjach pokazujemy nie tylko sam potencjał kompozycji Komedy, który jest bezdyskusyjny ale także dodajemy im taki nasz współczesny, kwintetowy pierwiastek."

Chaos Pełen Idei to nazwa płyty wydanej w 2016 roku przez Wojtka Mazolewskiego. Tym razem do współpracy zaprosił wspaniałych gości, łącząc pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. Album uzyskał w Polsce status Złotej Płyty. Podczas gdańskiego koncertu wystąpi aż 5 gości ktorzy pojawili się na płycie będą to: Ania Rusowicz, Misia Furtak, Piotr Zioła, John Porter i Vienio.

Kwintet Wojtka Mazolewskiego, wystąpi w całości koncertu w składzie Joanna Duda, Oscar Torok, Marek Pospieszalski, Qba Janicki, Wojtek Mazolewski.

Program :
- Polka: https://www.youtube.com/watch?v=YRTFAvw4ji4
- Komeda https://www.youtube.com/watch?v=C83HDj6s3kQ
- Chaos Pełen Idei https://www.youtube.com/watch?v=ao-POGrTUZc

Wykonawcy :

Wojtek Mazolewski Quintet :
- Oskar Torok 
- Marek Pospieszalski 
- Joanna Duda  
- Qba Janicki
- Wojtek Mazolewski 
 
Specjalni Goście :
                                            https://www.polskirock.art.pl/przemyslaw-dyakowski,m1246,biografia.html
 
 
Sponsor :
Jeppesen,
 

Produkcja :
Kombinat
JazzWaves

Partnerzy :
Stary Maneż
 
Patroni Medialni :
Radio Gdańsk 
Trójmiasto.pl

Proponujemy również


Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!