Tytuł


Koncerty z widokiem na świat - BARTO’CUT12 & PEEPZ

Koncerty z widokiem na świat - BARTO’CUT12 & PEEPZ

BARTO’CUT12 & PEEPZ -  zawieszony pomiędzy klasycznym vibem MF Dooma a szalonym lotem Travis’a Scott’a duet ma za sobą zarówno supporty przed zagranicznymi gwiazdami, jak i legendami rodzimej sceny. Barto’cut12 to raper, producent i Młody Wilk Popkillera (rocznik 1997), pochodzący z Jastrzębia Zdroju. Na swoim koncie ma dobrze przyjęty pierwszy longplay Rookie, wydany nakładem Lekter Records. Brud, chropowatość, winylowy kurz, a do tego równie charakterna miejska nawijka to śmiała mieszanka inspiracji Barto. W tym roku ukaże się jego trzecia, długo wyczekiwana płyta Sztuczne Kwiaty, nakładem wytwórni Bump’12. Jego znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczna wada wymowy i styl – mięsisty boom-bap, który stale ewoluuje w nową szkołę. Na scenie towarzyszy mu Peepz – przyjaciel, hypeman, a przede wszystkim prawa ręka Barto’cut12. 

Koncerty z widokiem na świat to podróż przez różne gatunki muzyczne, która potwierdza, że dobre brzmienie nie zna granic – ani państwowych, ani regionalnych. Podczas piątego sezonu letnich koncertów na tarasie Dworca Morskiego królować będzie hip-hop z Górnego Śląska. Temat tegorocznej odsłony cyklu narodził się we współpracy Muzeum Emigracji w Gdyni z Muzeum Śląskim w Katowicach. Co mają ze sobą wspólnego te dwa odległe regiony? Dawniej łączyła je magistrala węglowa, prowadząca z południa na północ Polski, dziś - wymiana kulturalna. Od 8.06 do 1.09 w Muzeum Śląskim w Katowicach można obejrzeć wystawę czasową Zajawka. Śląski hip-hop 1993–2003, poświęconą początkom fascynacji tym gatunkiem.

Informujemy, że wydarzenie będzie rejestrowane (zapis foto i video) dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych Organizatora. Udział w wydarzeniu równoznaczny jest z wyrażaniem przez uczestnika zgody na utrwalanie i rozpowszechnianie jego wizerunku. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie swojego wizerunku, koniecznie zgłoś się do Organizatora przed rozpoczęciem wydarzenia.

Proponujemy również


Nowy spektakl dla najnajów (najmłodszych widzów teatralnych od 1 do 4 lat) w…

Zrób sam prezent pod choinkę dla najbliższych - warsztaty z tworzenia kosmetyków naturalnych…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!