program


Koszt życia
5

Koszt życia

Opowieść o siłach, które łączą ludzi, stawianiu czoła wyzwaniom, fizycznej niepełnosprawności i o tym, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem.

Bilety: Normalny 50 zł / Ulgowy 45 zł

Dato


Tekst laureatki Nagrody Pulitzera 2018!

Opowieść o siłach, które łączą ludzi, stawieniu czoła wyzwaniom, fizycznej niepełnosprawności i o tym, jak głęboko potrzebujemy siebie nawzajem.

Eddie, bezrobotny kierowca ciężarówki, siedzi samotnie w barze i wspomina ostatnie chwile z żoną. Byłą żoną, Ani, dla której po tragicznym wypadku samochodowym stał się największą podporą. Ich historia przeplata się z losami przepracowanej, niedostatecznie wykwalifikowanej i bezdomnej Jess. Kobieta podejmuje pracę, aby związać koniec z końcem. Tym razem jako opiekunka dla Johna, zamożnego absolwenta Harvardu, który cierpi na porażenie mózgowe.

„Koszt życia”, nagrodzony Pulitzerem tekst Martyny Majok, podejmuje temat relacji międzyludzkich w ekstremalnych sytuacjach. Wbrew pozorom nie jest to sztuka o osobach niepełnosprawnych, ale o skrajnych stanach, które pozbawiają nas niezależności. W tej historii zdrowie, majątek i pozycja społeczna schodzą na dalszy plan. Liczy się potrzeba bliskości z drugim człowiekiem i poszukiwanie sposobu na radzenie sobie z kolejami losu, cierpieniem, bólem.

Martyna Majok zabiera nas w podróż po najczarniejszych korytarzach życia, wierząc, że zawsze na końcu pojawi się słońce. To nadzieja, na którą możemy sobie pozwolić bo bardzo jej chcemy, ciężko na nią pracujemy.

 

Premiera 4 października, pokazy przedpremierowe 14 i 15 września.

 

Autor: Martyna Majok

Tłumaczenie: Szymon Wróblewski

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Aleksandra Harasimowicz

Muzyka: Piotr Łabonarski

Światło: Piotr Pawlik

Obsada:

Karolina Bacia

Aleksandra Derda

Gracjan Kielar

Konrad Michalak

PÅ PLAKATEN


Familijne przedstawienie lalkowe dla wszystkich, którzy chcą poczuć świąteczną atmosferę.

Cóż gorszego od posiadania żony może spotkać mężczyznę? - Chyba tylko brak żony.

Komedia o zmaganiu z czasem, blaskach i cieniach "starości". Bilety: 30 zł

Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld: