Program


Krzywy domek

Krzywy domek

Teatr na Plaży we współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zaprasza na cykl teatralno – filmowy pt. TEATROTEKA.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, January 14 2018 4:00PM

Głównym tematem sztuki jest macierzyństwo rozpatrywane w różnych aspektach: chciane, niechciane, toksyczne, niemożliwe. Dwie siostry spotykają się w domu rodzinnym po wielu latach rozłąki w związku ze śmiercią ich matki. Żyjąca za granicą Klara, sama nie może (nie chce?) mieć dziecka. Doznała ze strony surowej i dominującej matki wiele złego. Młodsza siostra jest w ciąży i pragnie poświęcić życie wychowaniu dziecka. Kobietom towarzyszą ich partnerzy życiowi, jednak postać matki, jej wspomnienie, jest wszechobecna i rzutuje także na ich relacje z mężczyznami.

Spektakl bardzo ciekawy od strony formalnej: zrealizowany został w jednym, ponad siedemdziesięciominutowym ujęciu.

Występują:

Joanna Jeżewska (Matka),

Katarzyna Zawadzka (Klara),

Barbara Wypych (Marta),

Mariusz Bonaszewski (Franciszek),

Tomasz Ziętek (Janek),

Maria Maj (Ciotka 1),

Krystyna Tkacz (Ciotka 2).

 

REŻYSERIA: Anna Wieczur – Bluszcz,

ZDJĘCIA: Witold Płóciennik P.S.C.,

SCENOGRAFIA: Ewa Gdowiok,

KOSTIUMY: Zofia Ufnalewska,

MONTAŻ: Maciej Szydłowski,

MUZYKA: Max Kucharski,

DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Agata Chodyra,

KIEROWNICTWO PRODUKCJI:  Paweł Mantorski,

KONSULTACJA PROGRAMOWA: Zenon Butkiewicz,

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik,

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko,

PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus.

CZAS: 76 min. 14 sek. ROK PRODUKCJI: 2016

ANNA WAKULIK

AUTORKA TEKSTU

Urodziła się w 1988 roku w Gdańsku, studiowała w Szkole Dramatu przy Teatrze na Woli i Instytucie Kultury Polskiej UW. W latach 2012-2014 kierownik literacki Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Autorka sztuk Zażynki (Teatr Polski w Poznaniu, reż. Katarzyna Kalwat; The Royal Court Theatre w Londynie, reż. Caroline Steinbeis; sztuka była nominowana do London Evening Standard Theatre Awards 2013, zdobyła Nagrodę Dziennikarzy w konkursie „Metafory Rzeczywistości”, znalazła się w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej), Bohaterowie  (Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, reż. Ewelina Pietrowiak). Finalistka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2010 za tekst Krzywy domek  i w 2014 za Waszą wysokość oraz „Metafor Rzeczywistości” w 2009 za tekst Sans Souci. Laureatka konkursu dramaturgicznego Teatru Wybrzeże za tekst Elżbieta H. (2011).

 ANNA WIECZUR-BLUSZCZ
REŻYSERIA

Reżyserka teatralna, filmowa, radiowa i telewizyjna, scenarzystka.
Absolwentka PWST w Krakowie (wydziału  zamiejscowego we Wrocławiu), Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Podyplomowych Studiów Marketingu Kultury w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Coachingu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji  w Warszawie. Od 1999 do 2007 związana z Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy.  Jako reżyserka teatralna zadebiutowała w 2001 roku sztuką O stale obecnych na podstawie wierszy ks. J. Twardowskiego dla Teatru Małych Form w Londynie. Z sukcesem realizuje słuchowiska w Teatrze Polskiego Radia. Trzykrotna laureatka, w tym dwa razy zdobywczyni Grand Prix w 2015 i 2016 roku, Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji „Dwa Teatry” w Sopocie. Jej pełnometrażowy debiut filmowy Być jak Kazimierz Deyna zdobył m.in. Nagrodę Wielkiego Jantara  na festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie (2012), Nagrodę Dla Najlepszego Profesjonalnego Filmu Fabularnego na 11. Festiwalu Filmów Optymistycznych  „Multimedia Happy End” w Rzeszowie (2013), „Złotą Rybkę” za Najlepszy Polski Film na Ińskim Lecie Filmowym (2012).

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.