Tytuł


Melodie Broadwayu – Edyta Krzemień i Jakub Wocial

Melodie Broadwayu – Edyta Krzemień i Jakub Wocial

Na początek wakacji zapraszamy do Gdyni na spotkanie z gwiazdami polskiego musicalu. Już 18 czerwca w Sali Koncertowej Portu Gdynia wystąpią: Edyta Krzemień oraz Jakub Wocial, Na scenie towarzyszyć im będzie znakomity pianista Jacek Szwaj.

Będzie to wyjątkowy wieczór z musicalem przy subtelnych dźwiękach fortepianu. Podczas koncertu „ Melodie Broadwayu ” zabrzmią najpiękniejsze utwory z popularnych musicali, takich jak m.in.: „Upiór w Operze”, „Les Miserables”, „Koty”, „Woman in White”, „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, „Once”, „West Side Story”, „Love Never Dies”, „Cinderella”, „Follies” i wiele wiele innych.

To będzie prawdziwa gratka zarówno dla miłośników tradycyjnych, klasycznych musicali, jak i dla wielbicieli współczesnych musicalowych melodii.
 
--

Edyta Krzemień ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalnym. Debiutowała rolą Christine w musicalu „Upiór w Operze” w Teatrze Muzycznym ROMA. W swoim dorobku artystycznym ma m.in. role Fantyny (Les Miserables), Emmy (Jekyll and Hyde), siostry Marii Robert (Zakonnica w przebraniu), Molly (Ghost The Musical), Joanny (Sweeney Todd), Kali (Tarzan). W Musicalu Piloci (Teatr Roma) wcieliła się w rolę Niny. Obecnie można ją również oglądać na scenie Teatru Muzycznym w Łodzi (Ellen w Miss Saigon). Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem, nagrała utwory na płytę „W poszukiwaniu dróg. Nowe i stare kolędy” (platynowa płyta).
Współpracuje z Teatrem Pieśni Kozła, wciela się w rolę White Spirit w najnowszym spektaklu „Apocrypha”.
 
Jakub Wocial zadebiutował na scenie w wieku osiemnastu lat (Chłopcy z Placu Broni (reż. D. Sikorski, Teatr na Woli). Wybrany przez Romana Polańskiego, zagrał Herberta zarówno w polskiej, jak i niemieckiej premierze Tańca Wampirów. W Niemczech występował w musicalach takich, jak Rebecca, Taniec Wampirów. W 2012r. objął stanowisko kierownika artystycznego sceny musicalowej Teatru Rampa. Od tej pory zrealizował tam musicale: RENT, Rapsodia z Demonem, Jesus Christ Superstar, Twist and Shout w których wystąpił m.in. w pierwszoplanowych rolach. Wyprodukował także dla Rampy koncerty: Broadway Street, Musicalove, The Best of Lord Andrew Lloyd Webber, w których spełniał się jako propagator kultury musicalu w Polsce, zapraszając do nich najlepsze krajowe i zagraniczne głosy z towarzyszeniem czołowych polskich muzyków i tancerzy pod kierunkiem choreografa - Santiago Bello.
 
Kolejne wyzwania w postaci Kobiet na skraju załamania nerwowego w Teatrze Rampa (jako producent) oraz Les Misérables w Teatrze Muzycznym w Łodzi (rola Jeana Valjeana) zaskutkowały uhonorowaniem Jakuba nagrodą im. Jana Kiepury dla najlepszego artysty musicalowego 2018. Jego najnowsza, entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków rola, to Sierżant Pepper w oryginalnej produkcji Teatru Rampa - Twist and Shout. W grudniu 2018 wyprodukował koncert The Best of Broadway zapraszając największą postać w świecie musicalu Ramina Karimloo, z którym wystąpił podczas koncertu w Teatrze Polskim w Warszawie.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!