Tytuł


MŁYNARSKI KAMERALNIE
7

MŁYNARSKI KAMERALNIE

Koncert MŁYNARSKI KAMERALNIE - to kolejny projekt Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego. Jest wyrazem tęsknoty za czasem kiedy jakość, precyzja, inteligencja i tzw. czucie słowa, czyli prawdziwa umiejętność zamykania myśli i spostrzeżeń w słowa stanowiła wartość nadrzędną  i jednocześnie była pewnego rodzaju oczywistością, wymogiem dla tzw. autora tekstu.   

Chyby Nikt w historii polskiej piosenki nie żonglował owymi składnikami tak celnie jak Mistrz Wojciech Młynarski, jednocześnie spowijając opowiadane historie w lirykę rodem z Gałczyńskiego. I chyba Nikt nie potrafił w tak  wysoce intelektualny, elektryzujący sposób pisać o miłości... 

Skąd to się wzięło? Z fascynacji pierwszymi polskimi kabaretami? Z miłości do twórczości Boya- Żeleńskiego, Tuwima, Przybory, wspomnianego Gałczyńskiego i wielu Innych Poetów ... z domu rodzinnego, z Miłości Matki?

Na te pytania Autorzy koncertu i Ich Wyjątkowy Gość Zbigniew Zamachowski postarają się w trakcie koncertu poszukać odpowiedzi. 

Projekt miał swoją premierę 25 stycznia 2019 roku w Filharmonii Łódzkiej w wersji na orkiestrę symfoniczną. Prezentowany jest także w wersji na orkiestrę kameralną i jazzband. 

 

Występują:

Iza Połońska

Zbigniew Zamachowski 

 

Zespół: 

Leszek Kołodziejski - akordeon, fortepian

Michał Kobojek - saksofon 

Michał Grott - gitara basowa

Radosław Bolewski - perkusja 

 

Aranżacje: Leszek Kołodziejski 

Realizacja dźwięku: Vadim Radziszewski 

 

Patronat nad koncertem sprawuje Fundacja im. Wojciecha Młynarskiego.

Proponujemy również


O dzieciństwie dla dorosłych. Prapremiera sztuki Hanocha Levina

bilety: 35 zł - przedsprzedaż / 45 zł - w dniu koncertu

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!