Tytuł


Nosferatu + Pan.Mruk – film z muzyką na żywo

Nosferatu + Pan.Mruk – film z muzyką na żywo

Teatr na Plaży w Sopocie zaprasza 2 listopada w Zaduszki na koncert do klasyki kina niemego. Do filmu „Nosferatu – symfonia grozy” roku zagra Pan.Mruk

„Nosferatu – symfonia grozy” (Nosferatu, eine Symphonie des Grauens) to niemiecki film grozy z roku 1922 w reżyserii Friedricha Wilhelma Murnaua. Jest to jeden z najważniejszych filmów niemieckiego ekspresjonizmu i jeden z pierwszych horrorów w historii kina. Za kanwę filmu posłużyła nieco zmodyfikowana, ze względu na problemy z prawami autorskimi, fabuła Draculi Brama Stokera. Rolę tytułowego Nosferatu odtwarzał Max Schreck. Jego nazwisko z niemieckiego znaczy „strach”, w dodatku do tajemniczego charakteru aktora, było to przyczyną plotek o wampiryzmie Schrecka.

Florence Stoker, wdowa po Bramie Stokerze, wytoczyła Murnauowi proces o nielegalne wykorzystanie powieści jej męża. Proces ten wygrała, a Murnau musiał zapłacić odszkodowanie i zniszczyć wszystkie kopie filmu. Film jednak przetrwał gdyż zachowało się kilka kopii, według różnych wersji pochodzące z nielegalnych źródeł bądź z innych krajów, w których film był wyświetlany.

Bilety: 20 zł, w dniu pokazu 25 zł

Proponujemy również


Cholernie mądra i dowcipna sztuka o nas samych. Bilety: Normalny 60 zł /…

Opowieść o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym momencie. Bilety:…

Drogie Panie, Drodzy Panowie!

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!