Tytuł


Pater/Wojtczak - Dźwiękowe mediacje

Pater/Wojtczak - Dźwiękowe mediacje

Pater / Wojtczak - Dźwiękowe mediacje
Premierowy duet dwóch błyskotliwych artystów sceny muzyki improwizowanej.
Współpracowali już w takich projektach jak Contemporary Noise Sextet, Bees Knees, Akineton czy SHMIB (Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bioartem).
To muzyka grana na syntezatorach, samplerach, gitarach, saksofonach, klarnetach, fletach i innych instrumentach.  więcej

Irek Wojtczak – saksofonista, improwizator, aranżer, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Znakomicie wpisał się w polską scenę muzyczną, gdzie jako lider, sideman czy solista nagrał ponad czterdzieści albumów. Został on doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów All About Jazz i The New York City Jazz Record, takich jak: Karl Ackermann, C.Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman. Utwór z płyty Irek Wojtczak Folk Five ukazał się na samplerze dołączonym do brytyjskiego miesięcznika muzycznego The Wire (listopad 2015).

Kamil Pater – gitarzysta, improwizator, producent muzyczny, twórca muzyki do spektakli teatralnych. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współtwórca jednych z najbardziej wyróżniających się zespołów na scenie muzyki alternatywnej i jazzowej: JAAA!, Contemporary Noise Quartet/Quintet/Sextet, Dziki Jazz, Irek Wojtczak Bees Knees. Nominowany do Fryderyków w kategorii Jazzowy debiut roku za płytę Dziki Jazz. W ostatnim czasie poświęcił się produkcji muzyki i eksperymentom współtworząc wiele projektów, w tym projekt SHMIB (Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bio artem) autorstwa wybitnego artysty Elvina Flamingo.

***
bilety: 35 zł
bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

***
Teatr BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B, Sopot

Proponujemy również


Podróż w czasie do wielokulturowego Gdańska w latach 1924–1945

Rezerwacja: baduszkowcy@wp.pl Tel. 730718248 Bilety: 30 zł

Czy wszystkie wilki są złe, a dorośli dobrzy? Lepiej polegać na zdaniu innych…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!