Tytuł


Pożegnanie Lata - Szczęśniak, Krajewski i Szumowski oraz Mesajah, L.U.C.& Rebel Babel Ensamble
2

Pożegnanie Lata - Szczęśniak, Krajewski i Szumowski oraz Mesajah, L.U.C.& Rebel Babel Ensamble

Gorące lato wymaga gorącego pożegnania...

Kochani, 

Tak jak wcześniej informowaliśmy GrubSon nie wystąpi podczas koncertu Pożegnanie Lata w Amfiteatrze.

W zamian wystąpi L.U.C.& Rebel Babel Ensamble.

Łukasz L.U.C. Rostkowski - producent muzyczny, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną, nagrodą Ale Sztuka i dwukrotnie Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku.

Za rozmach i odwagę swoich produkcji, eklektyzm oraz niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne od zera zdobywał szacunek kolejnych krytyków oraz wiele doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach kulturalnych.
7 lat życia poświęcił na to by dostać się na aplikację adwokacką. Jak większość swoich wizji zrealizował i tę, po czym stwierdził, że się pomylił i zrezygnował z niej na rzecz realizacji swych marzeń twórczych.

Od 2002r. nagrał 16 studyjnych albumów konceptualnych oraz stworzył muzykę do wielu filmów, programów i spektakli.

W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, reggae, folku, elektroniki i klasyki. Jego największą pasją jest łączenie muzyki z obrazem i słowem. W roku 2004 stworzył prywatną filozofię 4 galaktyk sztuki, która zakłada traktowanie Muzyki, Filmu, Grafiki i Słowa jako jednego sumarycznego przekazu.
W 2009r. Stworzył cykl multimedialnych spektakli historycznych - nowoczesnych i artystycznych lekcji historii pt. Zrozumieć Polskę. W ramach projektu powstało 5 spektakli. 39/89, Warsaw War saw, Kurier z Warszawy, Ibidem’40, Pilecki. Ucieczka do Wolności oraz oczekujący na premierę w Muzeum II Wojny Światowej - Bellum Symphonica.

W 2015 roku z Janem Feat'em założył pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 - REBEL BABEL ENSEMBLE - transkulturowy, międzynarodowy Big - Band, nieograniczoną orkiestrę orkiestr dętych, w której zagrało już kilka tysięcy muzyków z całej Europy. RBE ma swoje oddziały m.in. w Polsce, Czechach, Szwecji, Portugalii, Hiszpanii, Niemczech oraz na Słowacji. W RBE studenci i amatorzy z różnych krajów mają okazję wymieniać energię i koncertować z zawodowcami i gwiazdami m.in. z Grubsonem, Kayah, Kalibrem 44, Czesławem Mozilem, Melą Koteluk, Promoe i Rapsusklei.

Za swoje prace a także za charyzmę, oryginalne performensy i edukacyjne projekty społeczne takie jak promujące kulturę języka - Rymoliryktando czy estetykę przestrzeni publicznej Pospolite Ruszenie - L.U.C otrzymał wiele nagród i nominowacji kulturalnych (m.in. FRYDERYKI 05'07'08, PASZPORTY POLITYKI, YACHY, GWARANCJE TVP KULTURY, "WARTO" GAZETY WYBORCZEJ, "ALE SZTUKA!").

Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami m.in z wybitną wokalistką jazzową Urszulą Dudziak, z Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Pokahontaz, Kalibrem 44, Marią Peszek, Krystyną Prońko, Grubsonem, Promoe, Rapsusklei i islandzkim Mum. Na żywo supportował zaś m.in. TRICKIEGO, THE PRODIGY, TALIBA KWELI, COLDCUTA, MASSIVE ATTACK i wielu innych światowej klasy artystów.
W 2018 roku pojawiła się płyta GOOD L.U.C.K, na której artysta spotkał ze sobą muzyków (Sarsa, Bovska, Gutek, DJ FEEL-X, Robert Cichy, Laboratorium Pieśni) i aktorów (Katarzyna Figura, Wojciech Mecwaldowski, Tomasz Kot, Arek Jakubik, Karolina Czarnecka).

 

Proponujemy również


Ból i blask, reż. Pedro Almodovar, Hiszpania, 2019, 113 min

wersja reżyserska, reż. Joon-ho Bong, Korea Południowa, 2019, 132 min

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!