Tytuł


Rambert. Tryptyk
5

Rambert. Tryptyk

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na spektakl

Wybierz terminZe względu na ograniczenia spowodowanymi przez COVID, na widowni Teatru na Plaży mogą zasiąść tylko 22 osoby. Będziemy zachwyceni właśnie Twoim przybyciem, Drogi Widzu!

Prosimy o przybycie w maseczkach przed godziną 19.00 z wydrukowanymi i podpisanymi oświadczeniami co do stanu zdrowia (oświadczenie będzie dołączane do biletu).


„Ci sami tancerze „pod batutą” trzech doświadczonych choreografek to wyzwanie dla realizatorek, ale także szansa na wydobycie potencjału zespołu. Joanna Czajkowska, Róża KołodaJoanna NadrowskaKalina PorazińskaWiktoria RudnikArtur GrabarczykTomasz Graczyk i Jacenty Krawczyk jako grupa pokazali dopracowane i energetyczne widowisko, choć każdy z nich skoncentrował się na ukazaniu walorów swojego stylu”

Katarzyna Wysocka „Życie na trzy podzielone. STT: Rambert. Tryptyk”
6.10.20 dla www.gazetaswietojanska.org                                                                 


Spektakl, jak sam tytuł mówi, stanowi tryptyk inspirowany życiem i twórczością tancerki, pedagog tańca i założycielki najstarszego zespołu tańca w Wielkiej Brytanii - Marie Rambert. Autorkami spektaklu są Joanna M. Czajkowska (część 1), Małgorzata Dzierżon (część 2) i Anna Akabali (część 3). Każda z części spektaklu „Rambert. Tryptyk” odnosi się do innego okresu w artystycznym i prywatnym życiorysie Marie Rambert i może istnieć samodzielnie jako skończona całość. Jednak dopiero zestawione razem stanowią pełną, bogatą wypowiedź artystyczną, która z jednej strony cieszy różnorodnością, z drugiej, pokazuje złożoność i przenikanie światów Marie.

Dofinansowano ze środków MKiDN jako część koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022.

Stowarzyszenie Dance [SIC!] Association zrealizowało ten projekt we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, Instytutem Muzyki i Tańca, CK Lublin oraz Teatrem na Plaży, Bałtycką Agencją Artystyczną BART i Gminą Sopot.

RAMBERT. TRYPTYK
Choreografia: Joanna M. Czajkowska (część 1), Małgorzata Dzierżon (część 2), Anna Akabali (część 3)
Taniec: Joanna Nadrowska, Róża Kołoda, Joanna M. Czajkowska, Wiktoria Rudnik, Jacenty Krawczyk, Kalina Porazińska, Artur Grabarczyk, Tomasz Graczyk
Muzyka: Mariusz Noskowiak (część 1), Szymon Brzóska (część 2 i 3)
Projekt materiałów graficznych i wizualizacje: Katarzyna Teresa Turowska
Kostiumy: Alicja Gruca
Światła: Mateusz Gierc
Zdjęcia promujące: Anna Maria Biniecka, Michał Redlin, Anna Kłosowska, Aleksandra Gracjasz, Alicja Byzdra
Premiera 27.09.2020, Teatr na Plaży

Proponujemy również


Adaptacja ukochanej klasyki dla widzów od 6 lat.

Pełna humoru adaptacja książki z bestsellerowej serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Martina…

na motywach baśni „Jaś i Małgosia” braci Grimm

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!