Tytuł


Stanisława Celińska

Wybierz terminStanisława Celińska to znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna o niezwykle wszechstronnym talencie. W 1969 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym.

Najnowszą kreacją tej wybitnej aktorki jest rola pieśniarki, której najlepszą recenzją są niezliczone nagrody, jakie otrzymała za podwójnie platynową „Atramentową”, złoty „Suplement” i złote kolędy „Świątecznie”. Podczas 53 KFPP w Opolu w 2016 roku odebrała – po raz pierwszy w historii festiwalu – nagrodę Narodowego Centrum Piosenki Polskiej oraz uhonorowana została Złotym Mikrofonem.

Najnowsza płyta artystki pt. „Malinowa” ukazała się w maju 2018 roku - składa się na nią 14 premierowych utworów. W warstwie tekstowej to w większości autorskie dokonania Stanisławy Celińskiej i trzy piosenki napisane przez Dorotę Czupkiewicz. Za muzykę, aranżacje i produkcję - podobnie jak przy poprzednich płytach - odpowiedzialny jest Maciej Muraszko, który tym razem wzbogacił ją o nowe brzmienia. Niespodzianką jest utwór „Ja-tu, Ty-tam” zaśpiewany w duecie z Piotrem Fronczewskiego oraz gościnny udział akordeonisty Marcina Wyrostka. Twórcy płyty „Malinowa…” - Stanisława Celińska i Maciej Muraszko - otrzymali w tym roku nagrodę muzyczną Fryderyki 2019 w kategorii: Album Roku Muzyka Poetycka.

Proponujemy również


Po wielkim sukcesie styczniowego koncertu Mafalda Vasques z zespołem powraca do Warszawy!

Pat Metheny po raz pierwszy w Trójmieście! 4 czerwca 2020 roku fenomenalny gitarzysta…

Popołudnie muzyczne dla dzieci. Świąteczny koncert w wykonaniu chóru No Saints. Bilety: 12…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!