Tytuł


 U stóp drabiny

U stóp drabiny

Spektakl dla dorosłych jest teatralną adaptacją opowiadania Henry'ego Millera, które powstało na prośbę francuskiego kubisty Fernanda Légera jako tekst towarzyszący cyklowi jego ilustracji poświęconych cyrkowi i klownom.
Ceny biletów: 24zł normalny; 20 zł ulgowy  więcej

Spektakl jest teatralną adaptacją opowiadania Henry'ego Millera, które powstało na prośbę francuskiego kubisty Fernanda Légera jako tekst towarzyszący cyklowi jego ilustracji poświęconych cyrkowi i klownom. To historia Augusta - słynnego klowna, który potrafił rozbawić ludzi do łez, ale chciał dać widzom nieprzemijającą radość. Błazen u Millera staje się synonimem artysty, a tytułowa drabina symbolem oddającym niepewność jego losu. Monodram Jacka Majoka w reżyserii Marka Branda powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich Teatru Miniatura, gdzie powstają małe formy teatralne z pomysłu aktorów z zespołu teatru.

"Twórczość wymaga pracy, wysiłku. Artyści wspinają się po szczeblach niewidzialnej drabiny do bliżej nieokreślonego celu, często bywają mocno oderwani od ziemi, zwłaszcza gdy ich wzrok bardziej skupia się na mglistym celu niż na podstawie, z której rozpoczęli wspinaczkę." - artyści o spektaklu.

W przedmowie Miller pisał tak: "Klown wzrusza mnie głęboko, choć nie zawsze zdawałem sobie z tego sprawę, właśnie dlatego, że oddziela go od świata śmiech. Jego śmiech nie ma w sobie nic homeryckiego. Jest to śmiech cichy, wyprany z radości, jak to się mówi. Klown uczy nas śmiać się z nas samych. I ten nasz śmiech jest zrodzony z łez.

Radość jest jak rzeka; płynie nieprzerwanie. Wydaje mi się, że takie jest właśnie posłannictwo, które klown usiłuje nam przekazać, że powinniśmy brać udział w nieustannym falowaniu i ruchu, że nie powinniśmy przystawać, aby zastanawiać się, porównywać, analizować, brać w posiadanie, lecz powinniśmy płynąć i przenikać jak strumień, nieskończenie, jak muzyka. Taki jest dar wyrzeczenia i klown czyni to symbolicznie. Naszym zadaniem jest uczynić to naprawdę".

Proponujemy również


bilety: 40 zł - przedsprzedaż / 50 zł - w dniu koncertu

Tragikomedia, która dzięki humorystycznym dialogom i brawurowej grze aktorów obnaża słabości związku Bilety:…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!