Tytuł


Zostań przyjacielem

Zostań przyjacielem

„Zostań przyjacielem” to przedstawienie muzyczne, w którym gra nawet… scenografia, której autorką jest Aneta Piekarska-Man.
Bilety: 24 zł normalny; 20 zł ulgowy
 więcej

scenariusz i reżyseria: Tomasz Man
scenografia: Aneta Piekarska-Man
muzyka: Tomasz Antonowicz
piosenki: Tomasz Man
konsultacje wokalne: Ignacy Jan Wiśniewski

 

obsada:
Agnieszka Grzegorzewska
Anna Makowska-Kowalczyk (gościnnie)
Jacek Majok
Marcin Marzec (gościnnie)

 

Prapremiera: 7 czerwca 2015
Spektakl dla widzów od 5 lat
Czas trwania spektaklu: 1 godzina 10 minut z przerwą

Spektakl bierze udział w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej
.


OPIS
Muzyczną historię przyjaźni pingwinki, która uciekła z zoo i żółwia porzuconego przez właścicielkę wyreżyserował sam autor Tomasz Man, reżyser teatralny i radiowy, dramatopisarz, wykładowca na Wydziale Lalkarskim we Wrocławiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie

 

Pinia i Franciszek spotykają się przypadkiem i przeżywają wiele zabawnych, a czasem groźnych przygód. Po drodze spotykają nawet duchy kaszubskich lasów – Ciotkę Borową i Purtka. Na przykładzie nietypowej przyjaźni „Zostań przyjacielem” pokazuje, że jej istotą jest wzajemna akceptacja różnic i bezwarunkowe wsparcie, a dom może okazać się nie tylko fizycznym miejscem, ale po prostu przestrzenią, którą tworzy się razem. 

 

„Zostań przyjacielem” to przedstawienie muzyczne, w którym gra nawet… scenografia, której autorką jest Aneta Piekarska-Man. Nad muzyczną stroną przedstawienia pracowali znani w Trójmieście muzycy: Tomasz Antonowicz, perkusjonalista, autor muzyki do spektakli teatralnych, tańca współczesnego, filmu, instalacji artystycznych, który współpracował z muzykami sceny improwizowanej i free jazzowej (m.in. Mikołajem Trzaską, Jerzym Mazzolem, Markiem Pospieszalskim) oraz Ignacy Jan Wiśniewski, który zajął się przygotowaniem wokalnym aktorów, wielokrotnie nagradzany pianista, realizujący projekty muzyczne między innymi z Michałem Jacaszkiem czy Piotrem Lemańczykiem, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie prowadzi klasę fortepianu jazzowego oraz korepetycje z wokalistami musicalowymi.

 

Proponujemy również


Opowieść o księciu imieniem Pipo, który przemierza świat w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców…

W swojej najnowszej produkcji Stowarzyszenie Teatralne Ingenium przenosi na deski teatru ponadczasową opowieść…

Dzieci do lat 7 - wstęp bezpłatny

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!